Finał konkursu Wiedzy o Solcu

W dniu 23 lutego br. w siedzibie Muzeum Solca odbył się finał konkursu wiedzy o historii Solca Kujawskiego. Do ostatniego etapu awansowało łącznie piętnastu uczniów reprezentujących soleckie szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 2 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim. Finaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi dziejów naszego miasta od czasów średniowiecza do współczesności.

Każdy młody miłośnik historii Solca w nagrodę za awans do finału otrzymał zestaw pamiątek które ufundowali: Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz Muzeum Solca im. Księcia Przemysła. Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Wysockiej – pomysłodawczyni konkursu oraz współautorce pytań.

Wyniki finału już wkrótce, a wręczenie nagród dla najlepszych uczniów odbędzie się w środę 15 marca br. podczas otwarcia kolejnej wystawy czasowej w Muzeum Solca.