Finał IV. edycji konkursu pt. „Moja Mała Ojczyzna”

W dniu 15.05.2017 r. w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła odbył się finał IV. edycji konkursu historycznego pt. Moja Mała Ojczyzna. Tak jak w ubiegłych latach konkurs był skierowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Do Muzeum zaproszono dziesięcioro uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi podczas etapu szkolnego.

Finaliści, którzy zajmą odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce, otrzymają dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora Muzeum Rafała Kubiaka, podczas otwarcia wystawy czasowej pt. „Twarzą do Wisły. Miasto-Ludzie-Rzeka”, które odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 17:00.

Finaliści konkursu „Moja Mała Ojczyzna” wraz z paniami Zofią Krakowiak (Zespół Szkół) i Jolantą Jakubiak (SP4), oraz pracownikiem Muzeum – Łukaszem Wojteckim. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i zestaw upominków przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim oraz Muzeum Solca.