Nabytki Muzeum

Cykliczna, szósta już wystawa „Nabytki Muzeum” stanowi formę podsumowania naszej działalności kolekcjonerskiej w minionym roku. Cieszy nas, że kolejny raz mogliśmy liczyć na wsparcie szerokiego grona mieszkańców oraz najważniejszych instytucji działających na terenie Miasta i Gminy Solec Kujawski. Dzięki Państwa pomocy możliwe było lepsze przygotowanie wystaw czasowych czy publikacji, o wzbogaceniu naszych zbiorów nie wspominając.

W 2014 roku do naszej placówki trafiło wiele pamiątek związanych z historią Solca Kujawskiego i najbliższych okolic. Część z nich przedstawiamy na ekspozycji. Ponadto prezentujemy najciekawsze z naszych zakupów. Wystawa nabytki Muzeum jest jednak przede wszystkim wyrazem wdzięczności dla ofiarodawców oraz przyjaciół naszego Muzeum.

Uczestnicy zawodów lekkoatletycznych w Solcu Kujawskim. 1931 r.

Zdjęcie przedstawiające uczniów oraz nauczyciela ze szkoły w Wypaleniskach. 1937 r.

Kartka pocztowa z widokiem na Hotel Krűgers. 1918 r. Obecnie w budynku tym znajduje się Centrum Aktywności i Edukacji.

Kartka pocztowa z widokiem na kościół p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim. II dekada XX wieku.

Dokumenty Tadeusza Gżyla z okresu służby w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Lata 1944-1946 r.

Bilet opłaty za stoisko na rynku w Solcu Kujawskim. I/II dekada XX wieku.

Banknot zastępczy tzw. „Notgeld”. 1920 r.