Wystawa czasowa

85 lat Klubu Sportowego Unia Solec Kujawski

Logo KS Unia Solec Kujawski

Latem 1924 r. grupa soleckiej młodzieży zafascynowanej grą w piłkę nożną założyła Klub Sportowy Unia. Z czasem do piłkarzy dołączyli przedstawiciele innych dyscyplin, takich jak: lekkoatletyka, kolarstwo, siatkówka, koszykówka, boks, tenis stołowy, szachy a ostatnio jeździectwo. Unia na stałe wpisała się w krajobraz miasta, a przez jej szeregi przewinęły się setki solecczan, tak dziewcząt jak i chłopców. W latach powojennych lokalnym rywalem Unii był RKS Wicher Solec Kujawski. Oba kluby zostały połączone w 1948 r., tworząc klub Kolejarz. Nazwa Unia została przywrócona w 1957 r.

W swojej bogatej historii Unia miała momenty triumfów, ale także okresy, gdy istnienie klubu wydawało się być zagrożone. Wystawa jubileuszowa przygotowana z okazji 85-lecia klubu skupia się oczywiście na tych przyjemniejszych sprawach, ale nie pomija milczeniem także tych trudnych. Można na niej oglądać archiwalne zdjęcia, dyplomy, puchary, medale oraz pamiątki klubowe.