2020 09 27 Święto Kawy

W niedzielę 27 września br. w Muzeum Solca odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji przypadającego wkrótce Międzynarodowego Dnia Kawy. Z tego względu wystrój muzealnej sali konferencyjnej wzbogacił się o kawowe młynki, porcelanowe i fajansowe filiżanki a także przedmioty do przechowywania kawy. „Kawowa porcelana” pochodziła ze zbiorów pani Justyny Kubiak. Dla uczestników spotkania zostały przygotowane niespodzianki. Pierwszą była możliwość spróbowania wyjątkowej kawy o nazwie… „Fusy Muzealnika”. Ponadto miłośnicy kawy zostali obdarowani zakładkami do książek, które zostały wykonane przez panią Bogusławę Matusiak. Wszyscy zebrani wysłuchali prezentacji pt. „Słów kilka o kawie” w której przedstawiono w jaki sposób kawowe ziarna trafiły nad Wisłę, kto był miłośnikiem a kto zajadłym wrogiem czarnego napoju. Druga prezentacja pt.: „Kawa po solecku” traktowała o sklepach a także o lokalach w których niegdyś solecczanie mogli kupić oraz wypić kawę.

Zestaw do kawy: dzbanek, filiżanka z podstawką oraz mlecznik. Filiżanki z podstawkami, ustawione na fisharmonii. Sala konferencyjna Muzeum Solca. Zakładki do książek. Pamiątki dla uczestników spotkania. Uczestnicy spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy. (1) Uczestnicy spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy. (2)