2019 09 29 Spotkanie z poetką Grażyną Rochną-Woźniak

W dniu 29 września br. w Muzeum Solca odbyło się spotkanie dla miłośników kawy oraz poezji. Okazją był przypadający właśnie w niedzielę Międzynarodowy Dzień Kawy. Z tego względu wystrój muzealnej sali konferencyjnej wzbogacił się o kawowe młynki, porcelanowe filiżanki i kawowe kubki a także przedmioty do przechowywania kawy. Główną atrakcją kawiarnianego popołudnia było spotkanie z solecką poetką Grażyną Rochną – Woźniak. Autorka zaprezentowała utwory z kilku tomików swojej poezji. Nie zabrakło ciekawostek: ulubionej kawowej porcelany, czy archiwalnego nagrania radiowego z 2001 roku. Poza tym p. Grażyna opowiedziała zebranym o swoich najcenniejszych nagrodach przyznanych za twórczość. Tego popołudnia oprócz poezji zebrani mogli wysłuchać też historycznych anegdot w których kawa zajmowała pierwszorzędne miejsce. Miłośnicy kawy poza swoim ulubionym napojem mogli posmakować także pysznych wypieków, przygotowanych przez uczestników spotkania. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał – w prezencie od autorki – tomik poezji, a także pamiątkę w postaci zakładki do książek z motywem kawowym.