Finał konkursu Wiedzy o Solcu Kujawskim (2018 r.)

W dniu 7 marca br. w siedzibie Muzeum Solca odbył się finał Konkursu Wiedzy o Solcu Kujawskim. Spośród 64 uczestników I etapu – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum Publicznego nr 2 – do finału awansowała dwudziestka z najlepszymi wynikami. Celem konkursu organizowanego przez Muzeum Solca oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim jest rozwijanie zainteresowania historią naszego miasta wśród młodych solecczan. Finaliści musieli wykazać się wiedzą o dziejach Solca i okolic od średniowiecza do czasów współczesnych.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród dla laureatów nastąpi w dniu 21 marca (środa) o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum Solca. Uroczystość będzie powiązana z otwarciem wystawy czasowej pt. „Pozytyw. Koło Fotograficzne przy KZNS Solec Kujawski”.