14.03 – otwarcie nowej wystawy

Serdecznie zapraszamy Państwa jutro, 14.03.2012 o godz. 17.0o do siedziby Muzeum na otwarcie kolejnej wystawy czasowej:

KOMIKS POLSKI 1948-1983

RELAX I PROPAGANDA

Jest to propozycja nowego spojrzenia na historię polskiego komiksu. W latach PRL-u komiks, jak wiele innych środków przekazu, miał cel nie tylko rozrywkowy, lecz także propagandowy. Najlepszym przykładem mariażu tych dwóch intencji był Magazyn Opowieści Rysunkowych RELAX.

Ekspozycja jest częścią cyklu Wojtka Łowickiego „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”. Zbiory pochodzą z kolekcji prywatnych (m.in. dr Tomasza Marciniaka, dr Marcina Jaworskiego, Krzysztofa Skrzypczyka) oraz Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podczas trwania ekspozycji muzeum zaprosi na spotkanie z socjologiem kultury dr Tomaszem Marciniakiem oraz na warsztaty komiksowe, które poprowadzi bydgoski artysta Roman Maciejewski.